Boran Yayınlarından Yeni Kitap: Biz De Sizi Seviyoruz    .06.13
Boran Yayınları yeni kitabı “Elif Şafak Bahtiyar Biz De Sizi Seviyoruz” başlığıyla yayınlandı.
Devamı

  Halk Cephesi: Halkımız Faşizme Karşı Ayaklandı!    2013.06.10
Artık Halkımız AKP’nin Yalanlarını Yutmuyor!
Devamı

  Halk Cephesi: Halkımıza çapulcu diyenler...    2013.06.03
HALKIMIZA ÇAPULCU DİYENLER HALKIMIZIN ÖFKESİ KARŞISINDA YENİLECEK! ÇAPULCU DEĞİL HALKIZ! FAŞİZMİ YENECEĞİZ!
Devamı

  Halkın Hukuk Bürosu Açıklama No: 383     2013.06.02
MÜVEKKİLİMİZ BULUT YAYLA, YUNANİSTAN’DAN KAÇIRILARAK TÜRKİYE’YE TESLİM EDİLMİŞTİR! YUNAN POLİSİ, AKP POLİSİ VE İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİNİN İŞBİRLİĞİYLE MÜVEKKİLİMİZE İŞKENCE YAPILMIŞTIR!
Devamı

  Yunanistan Halk Cephesi: Bulut Yayla Kaçırılıp Türkiye'ye İade Edildi    2013.06.01
ATİNA’DA KAÇIRILAN TÜRKİYELİ DEVRİMCİ BULUT YAYLA’NIN KAÇIRILIP İŞKENCEYLE TÜRKİYE’YE İADE EDİLDİĞİ ORTAYA ÇIKTI
Devamı

  METE DİŞ SERBEST BIRAKILDI     2013.05.25
ZAFERİ, MÜCADELEDE KARARLILIĞIMIZLA KAZANDIK!
Devamı

  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Afyon Temsilciliği Neden Kapatıldı     2013.05.23
Bize hiçbir şekilde bildirilmeyen fakat aldığımız duyumlar doğrultusundaki kapatılma gerekçeleri
Devamı

  Georges İbrahim Abdallah ve Dünyadaki Tüm Siyasi Tutsaklara Özgürlük!     2013.05.23
Georges İbrahim Abdallah ve Dünyadaki Tüm Siyasi Tutsaklara Özgürlük!
Devamı

  Adana'da Direniş Sürüyor     2013.07.07
ADANA'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR 6 Temmuz cumartesi günü Atatürk parkında aralarında Halk Cephelilerin de bulunduğu Adana Direniyor Platformunun çağrısıyla halk bir araya geldi. Saat 18.00’de toplanmaya başlayan kitle sloganlarla, halaylarla saat 22.00’ye kadar parkta kaldı.
Devamı

  İzmir'de Polis Baskınlarına Karşı Eylem...     2013.07.07
İzmir'de Baskınlara Karşı Basın Açıklaması İzmir'de 5 Temmuz sabahı yapılan ev baskınlarına karşı Halk Cephesi, Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu ve Emek ve Özgürlük Cephesi tarafından bir yürüyüş ve basın açıklaması yapıldı. "Gözaltılar, Tutuklamalar, Baskılar Bizi Yıldıramaz!", "Halkız Haklıyız Kazanacağız!", "Her yer Taksim Her Yer Direniş", "Devrimci İrade Teslim Alınamaz" sloganlarıyla başlayan yürüyüş sonrası Eski Sümerbank önünde basın açıklaması yapıldı.
Devamı

  E-POSTA ADRES DEĞİŞİKLİĞİ     2013.07.07
E-POSTA ADRES DEĞİŞİKLİĞİ Mersin Haklar Derneği < mersinhaklarder@gmail.com> 06.07.2013 TARİHİNDEN İTİBAREN MERSİN HAKLAR DERNEĞİ OLARAK mersinhaklarder@gmail.com ADRESİNİ KULLANMAKTAYIZ.
Devamı

  “Faşizme Karşı Demokrasi Keyfi Tutuklamalara Karşı Adalet İstiyoruz!”     2013.07.07
İzmir'de Yürüyüş ve Basın Açıklaması İzmir’de her Cumartesi saat 15.00’da yapılan “Faşizme Karşı Demokrasi Keyfi Tutuklamalara Karşı Adalet İstiyoruz!” eylemlerine bu hafta Doğançay Köyü'nde devam edildi. Saat 20.00’da "Gözaltılar Tutuklamalar Baskılar Bizi Yıldıramaz", "Halkız Haklıyız Kazanacağız", "Her Yer Taksim Her Yer Direniş" sloganlarıyla başlayan yürüyüş, köy meydanına kadar devam etti.
Devamı

  Çayan Mahallesinde Yürüyüş...     2013.07.07
3 Temmuz tarihinde Çayan Nurtepe mahallesinde, Halk Komitesinin çağrısıyla "Yoksulluğa Yozluğa Karşı Mücadele Edelim" yürüyüşü düzenlendi. Saat 20.30’da Dilan Kafede toplanan kitle, Çayan Mahallesine doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca "Halkız Halklıyız Kazanacağız!”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği!”, “Birleşelim Direnelim Kazanalım!”, “Yozluğa Yoksulluğa Karşı Mücadele Edelim!” sloganları atıldı. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı yürüyüşte mahalle dolaşılıp tekrar Dilan Kafe önüne gelindi. Burada halktan insanlar konuşmalar yaptılar.
Devamı

  Merin'de Evvel Temmz Festivali Çalışmaları     2013.07.07
MERSİN’DE (KAZANLI) 4. EVVEL TEMMUZ FESTİVALİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI Halkımızın Evvel Temmuz bayramını kutluyoruz. Evvel Temmuz hasat, bereket, bolluk bayramıdır. Halkın sevincini paylaşacağı, sorunlarını tartışacağı ve yozlaşmaya karşı kendi kültürünü yaşattığı EVVEL TEMMUZ festivaline tüm halkımız davetlidir.
Devamı

  Ankara'da Degi Dağıtımı    2013.07.07
ANKARA'DA YÜRÜYÜŞ DERGİSİ DAĞITIMINA DEVAM EDİLDİ 6 Temmuz cuma günü Şirintepe, Şahintepe ve Akşemsettin mahallelerinin esnaflarına toplam 80 dergi ulaştırıldı. İki kişiyle yapılan dergi dağıtımı üç saat sürdü.
Devamı

  ANKARA KAMU EMEKÇİLERİ CEPHESİ    2013.07.07
ANKARA'DA DEVRİMCİ MEMURLARDAN 6 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ! 4 Temmuz Perşembe günü Ankara Adliyesi'nde görülen ara değerlendirme mahkemesinde, tutuklu bulunan 6 kamu emekçisi tahliye edildi.
Devamı

  ATINA'DA SÖYLEŞİ    2013.07.07
DAYANIŞMA HALKLARIN SİLAHIDIR! Atina’da 5 Temmuz Cuma günü Boks İşgalevi, Halk Cephelilerle “Türkiye’deki Devrimci Hareket, Yunanistan’da Türkiyeli Politik Mülteciler, Devrimcilerin Kaçırılması Ve Türkiye’ye Teslim Edilmeleri. Türkiye’deki Direniş, Türkiye Ve Yunanistan Devrimcilerinin Ortak Mücadelesi” konulu bir etkinlik düzenlendi.
Devamı

  KESK'Lİ TUTSAK AİLELERİ    2013.07.17
KESK'Lİ TUTSAKLAR SERBEST BIRAKILSIN ! Cumartesi günü saat 18:00'de Taksim GALATASAY LİSESİ önündeyiz ; 19 Şubat sabahının kör karanlığında evlerimiz, işyerlerimiz ve sendikalarımız AKP'nin bekçisi polisleri tarafından basıldı.167 KESK üyesi ve yönetici ''Büyük DHKP-C Operasyonu'' adıyla göz altına alındı ve bunların 67'si tutuklu yargılanmak üzere Türkiye'nin çeşitli hapishanelerinde tecrit koşullarında hapsedildiler. 3 Temmuz'da Adana'da 67 KESK'li arkadaştan 5'inin ilk duruşması görüldü ve 5'i de serbest bırakıldı.
Devamı

  Bursa Halk Cephesi    2013.07.07
Bursa'daki Baskın ve Gözaltılar Bursa Emniyet Müdürlüğü Önündeki Basın Açıklamasıyla Protesto Edildi !.. (Bugün Aldığımız Bilgilere Göre İse Bursa'da Polis Tarafıdan Gözaltına Alınan İnsanlarımızdan, Tutuklananlar Olmuştur. Tutuklananların isimleri şöyledir ; Mustafa Çiloğlu, Tuncel Ayaz, Yalçın Doğru, Teoman Kankılıç, Galip Kulak, Mehmet Taş, Şengül Ünal, Emel Yeşilırmak)
Devamı

  Avusturya Anadolu Federasyonu    2013.07.07
Komplo ile Tutuklanan Yusuf Taş için Avusturya İçişler Bakanlığının Önünde Oturma Eylemi Yapıldı. 26 Haziran 2013'de Başta Almanya olmak üzere Avusturya'da dahil bir çok ev ve dernekler basılarak 5 kişi tutuklandı. Buna bağlı olarakta Avusturya'nın başkenti Viyana'da evinin önünde Alman polisi ve Avusturya polisi Yusuf Taş'ı Kompla ile tutkladılar.
Devamı

  Pir Sultan Abdal Derneği Çorum Katliamı Anması    2013.07.07
PİR SULTAN ABDAL DERNEĞİ'NDEN ÇORUM ŞEHİTLERİNİ ANMA VE ÇORUM KATLİAMINI PROTESTO EYLEMİ!.. Çorum’da 1980 de yaşanan katliam Çorum halkı tarafından protesto edildi. Pir Sultan Abdal Derneği’nin ve Hacı Bektaş-ı Veli Vakfının çağrısıyla yapılan eyleme şehir dışından ve yurt dışından alevi dernekleri üye ve yöneticileri de katıldı.
Devamı

  Pir Sultan Abdal Deneği-Çorum    2013.07.07
ALEVİ-DEMOKRAT HALKIMIZA ÇAĞRIMIZDIR !.. PSAKD Genel Merkezi'ne, Çorum Şube pankartını iade edeceğiz! Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Çorum Temsilciliği, genel merkez tarafından kapatılmıştı. Temsilcilik açıldıktan sonra, şube olarak çalışmalarına devam etmesi için gereken süre boyunca Çorum'daki dernek çalışanları genel merkeze sürekli bilgilendirme yaptılar. Çalışmalar için gözlemci, denetçi talebinde bulundular. Ancak bu taleplerin hiç biri resmi ya da gayrıresmi olarak cevaplanmadı.
Devamı

  ERGENE TEMİZLENSİN FABRİKALARA ARITMA TAKILSIN!    2013.07.06
ERGENE TEMİZLENSİN FABRİKALARA ARITMA TAKILSIN! Trakya Halk Komitesi “ERGENE TEMİZLENSİN FABRİKALARA ARITMA TAKILSIN!” sloganı ile yürüttüğü çalışmasına devam ediyor.
Devamı

  TECRİTE KARŞI MÜCADELE PLATFORMU    2013.07.06
Basına ve Halkımıza Hapishanelerdeki Hak İhlallerini açıklıyoruz! Hapishanelerde Tecrit İşkencesi Devam ediyor... Her ay hapishanelerdeki hak ihlallerini açıklıyoruz. Haziran ayında hapishanelerdeki tecrit uygulamalarını açıklayacağız.
Devamı

  MERSİN'DE EVVEL TEMMUZ FESTİVALİ    2013.07.06
EVVEL TEMMUZ FESTİVALİ KÜLTÜRÜMÜZ GELECEĞİMİZDİR, GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM. 14 TEMMUZ 2013 MERSİN/KAZANLI
Devamı